Szanowne Organizacje NGO z Brodnicy, Członkowie Partnerstwa na Rzecz Rozwoju Ekonomii Społecznej, Członkowie LGD i Wy wszyscy dzielni Pozarządowcy i nie tylko;-)

Jest sprawa, a właściwie sprawy są dwie (a jak już tak szczegółowo to 3)!

Mamy teraz ostatni kwartał roku, niektórzy konsultują (jak na przykład Powiat Brodnicki oraz Miasto Brodnica) konsultują swoje Programy współpracy z organizacjami pozarządowymi.
Może warto – my na przykład w Brodnickim Centrum Caritas, raczej staramy się coś tam na bieżąco wrzucić – a gdyby było więcej uwag to i może oddźwięk wszystkiego byłby lepszy.
Póki co procedury są upierdliwe, bo trzeba po porostu wysłać mail lub dostarczyć wydruk z uwagami do konkretnych zapisów programu, ale co tam! Uwagi luźne też chyba można złożyć. Prawda?

Projekt Program współpracy Powiatu można znaleźć tutaj:
https://www.brodnica.com.pl/asp/pliki/pobierz/uchwala71_37_2019_program_wspolpracy_na_2020r..pdf

Projekt Programu współpracy Miasta można znaleźć tutaj:
https://www.portal.brodnica.pl/strona-1005-program_wspolpracy_gminy_miasta.html

Fajnym pomysłem (wiem, nikt nie ma czasu, efekt może być znikomy i po co to w ogóle?) byłoby spotkanie organizacji w gronie organizacji lub (co właściwie jest standardem w kraju) spotkanie organizacji i urzędu, który prowadzi konsultacje. Może było by warto? Konsultacje Programu powiatu trwają do 17 października więc czasu nie za wiele ale na miasto jest jeszcze chwilka. Rzucam pomysł – może warto!
A druga sprawa jest taka:
Samorząd Województwa (Urząd Marszałkowski) finansuje szkolenia i doradztwo dla NGO (Ktokolwiek wie? Ktokolwiek korzystał z tego wsparcia – np. szkolenia RODO, szkolenia dot. PROO?). W ramach Forum Dobrego Prawa Kujawsko-Pomorska Federacja Organizacji Pozarządowych (http://federacja-ngo.pl/monitorujemy/) pomaga Urzędowi Marszałkowskiemu podnieść jakość tego wsparcia, realizowanego w ramach otwartego konkursu ofert.
 Prośba jest taka, aby pomóc dostosować to działanie (regulamin konkursu) do realnych potrzeb organizacji. Żeby to zrobić trzeba wypełnić szybka ankietę i tu sprawa jest prosta bo wystarczy kliknąć w link:
https://docs.google.com/forms/d/1DthyBa8WVDTFzqKTXfnY9xJyMvpYowFRU4elEQkFdA0/viewform?edit_requested=true
Kto dotrwał do końca – temu dziękuję! Kto wypełni ankietę Federacji ma u mnie kawę! A kto będzie chciał pogadać o Programach Współpracy niech dzwoni lub pisze!

Pozdrowienia i dobrego dnia!
Michał Pezler Brodnickie Centrum Caritas

tel. 512 901 001 e-mail: caritas.brodnica14@wp.pl