Macie pomysł na działanie? Opiszcie go i zdobądźcie kasę na feministyczny minigrant! O minigranty do kwoty 4 400 zł mogą ubiegać się organizacje pozarządowe i grupy nieformalne/kolektywy. Nabór potrwa od 21 stycznia do 15 lutego (poniedziałek) do godz. 13.00.

Przed złożeniem wniosku upewnijcie się, czy Wasza grupa spełnia warunki udziału w konkursie.

Warunki konkursu i priorytety Funduszu – pdf

Zasady konkursu – pdf

Formularz elektroniczny do składania wniosków dostępny będzie od 21 stycznia (czwartek). Już teraz możecie jednak zobaczyć, jak wygląda wzór wniosku.

Wniosek o minigrant – docx; Wniosek o minigrant – pdf

UWAGA: Wzór wniosku o minigrant publikujemy jedynie pomocniczo, do wcześniejszego przygotowania wniosku. Wnioski składać można tylko przez formularz elektroniczny!

Harmonogram konkursu 2021:

21 stycznia – 15 lutego (do godz. 13.00) – składanie wniosków
15 marca – ogłoszenie wyników I etapu konkursu
15 marca – 6 kwietnia (do godz. 13.00) – wybór wniosków przez wnioskodawczynie
22 kwietnia – ogłoszenie wyników konkursu
1 maja – 31 października – realizacja działań w ramach minigrantów

Zależy nam na wspieraniu różnorodnych inicjatyw, które utożsamiają się z ruchem feministycznym i działają na rzecz praw kobiet, osób queer, niebinarnych, interpłciowych i/lub transpłciowych w różnych miejscach w Polsce.

Ważne jest dla nas wspieranie grup i organizacji, działających na zasadach samoorganizacji, które podejmują decyzje wspólnie o nich dyskutując, są aktywne w ramach konkretnej społeczności lokalnej i poza dużymi ośrodkami miejskimi.

Środki Funduszu Feministycznego można przeznaczyć na dowolne działania. O tym, kto otrzyma wsparcie zadecydują przede wszystkim same uczestniczki konkursu. Dlatego też ubieganie się o minigrant oznacza udział w ocenie innych pomysłów zgłoszonych w konkursie.

Więcej informacji na temat ubiegania się o minigranty, w tym odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, znajdziecie w „Masz pytanie?”.

***

Do tej pory zorganizowałyśmy trzy konkursy na minigranty, w ramach których wpłynęło do nas łącznie 628 wniosków z kilkuset miejscowości. Więcej informacji o grantobiorczyniach Funduszu znajdziecie w „Kogo wspieramy”.

Co same wnioskodawczynie myślą o konkursie? Zapraszamy do przeczytania wniosków z ewaluacji III konkursu na minigranty tutaj: Raport ewaluacyjny 3. konkursu FemFundu.