Szkoła Kodowania to nowy projekt profesjonalnych kursów programowania dla osób w wieku 18-35 lat poszukujących nowych szans życiowych, także pod kątem zmian na rynku pracy. Kursy realizujemy bezpłatnie, w stacjonarnie w Warszawie i online, a zdobycie kompetencji potwierdzone jest certyfikatem w wybranej ścieżce: Java, Python lub UX.

Podczas kilkumiesięcznych kursów uczymy od podstaw wybranego języka programowania, a każdy z nich prowadzi doświadczony i cierpliwy trener. Zajęcia prowadzimy w godzinach popołudniowych, a udział w nich daje szansę nie tylko na naukę programowania, ale i na dodatkowe szkolenia i poznanie nowych osób.

Szkoła Kodowania to nie tylko samo programowanie. Uczestniczki i uczestnicy mogą skorzystać z konsultacji merytorycznych, spotkań z ekspertami rynku IT, a także z webinarów technologicznych, networkingu i spotkań inspiracyjnych. Zapewniamy im indywidualne doradztwo zawodowe, w tym badanie poziomu kompetencji społecznych i inteligencji emocjonalnej, które pozwoli poznać swoje mocne strony i źródła motywacji czy poczucia satysfakcji.

Projekt realizowany jest w ramach międzynarodowej inicjatywy Orange Digital Center. Z tej okazji kursy programowania w wersji online udostępniane są specjalnie dla mieszkańców i mieszkanek 65 powiatów w Polsce, w których założyliśmy Pracownie Orange.

Nabór do Szkoły Kodowania trwa do 15 listopada 2022 r. Więcej informacji: www.szkolakodowania.com.

Orange Digital Center (ODC) wspiera ludzi w rozwoju kompetencji przyszłości, aby zwiększać ich szanse w życiu zawodowym i społecznym. ODC to międzynarodowa inicjatywa zakorzeniona w strategii społecznego zaangażowania Orange na świecie, działa już w kilkunastu krajach. W Polsce skupia programy edukacji pozaformalnej realizowane przez Fundację Orange.