Projekty Solidarności to jeden z trzech filarów Europejskiego Korpusu Solidarności. Ten rodzaj działań umożliwia realizację projektów w Polsce na poziomie lokalnym. Jeśli więc widzisz potrzebę zmiany w otaczającym środowisku, chciałbyś rozwiązać problem swojej społeczności lub pomóc mieszkańcom dzielnicy, miasta lub regionu – Projekty Solidarności to działania dla ciebie. Chodzi ci po głowie międzypokoleniowa potańcówka z udziałem seniorów z twojej dzielnicy, organizacja festiwalu street art-u z miejskim ośrodkiem kultury lub stworzenie wspólnie z lokalnymi liderami nowej przestrzeni do spotkań w okolicy miejskiego parku? Realizacja tych działań jest możliwa w ramach Projektów Solidarności.
Wystarczy, że zbierzesz grupę pięciu osób, zastanowicie się wspólnie, czego brakuje w waszej okolicy, czego potrzebujecie, kogo jeszcze możecie zaangażować w jego realizację i złóżcie razem z partnerami wniosek. Projekty Solidarności pozwalają zmieniać lokalna rzeczywistość!

Projekty Solidarności to działania przygotowane, realizowane i koordynowane samodzielnie przez grupę młodych ludzi między 18 a 30 rokiem życia. Działania te umożliwiają młodzieży aktywne włączenie się w życie społeczności, realizację swoich pomysłów, a także szukanie własnych, samodzielnych sposobów rozwiązywania lokalnych problemów.

Terminy składania wniosków:
30 kwietnia 2019 r. do godz. 12.00 (czasu brukselskiego);
1 października 2019 r. do godz. 12.00 (czasu brukselskiego).

Więcej informacji na stronie:
http://eks.org.pl/projekty-solidarnosci-mlodziez/?fbclid=IwAR0PoeNwV2a_gpCQsgo_lCEQJ-ZNIDF32VHqSjHCcH6to5iy3MAvJRL8hmM