Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych, jednostek administracji publicznej i ich jednostek organizacyjnych, a także wszystkich innych podmiotów zainteresowanych tematem wolontariatu na spotkanie dotyczące rozwijania wolontariatu w regionie.
W pierwszej części spotkania dowiecie się Państwo czym jest program Korpus Solidarności oraz jakie działania w ramach programu będą podejmowane na rzecz rozwoju wolontariatu, a będą to m.in.
szkolenia wstępne i rozwijające dla wolontariuszy, kompleksowa ścieżka rozwoju dla koordynatorów wolontariatu oraz dla tych osób, które chciałby zostać liderami wolontariatu, poradnictwo dla przedstawicieli podmiotów zainteresowanych wolontariatem, budowanie wspólnoty podmiotów zaangażowanych w rozwój wolontariatu oraz mini granty na działania rozwijające i integrujące lokalną społeczność w obszarze wolontariatu.
Podczas drugiej części spotkania
poruszymy podstawowe kwestie związane z angażowaniem wolontariuszy w organizacjach i instytucjach – zajmiemy się istotą pracy z wolontariuszami, etapami wdrażania wolontariatu w podmiotach oraz kwestiami prawnymi związanymi z angażowaniem wolontariuszy.
Spotkanie odbędzie się w Brodnicy, 18 września br. o godzinie 14:00 w Brodnickim Centrum Caritas (sala konferencyjna, 1 piętro, ul. Gajdy 3, 87-300, dla uczestników dostępny jest bezpłatny parking). Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj (https://forms.gle/J5mMAcXxs9e393pD9). Udział w spotkaniu jest bezpłatny.